Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından

Şenkaya Sos. Hiz. Elektrik Bilgisayar Özel Güvenlik Hizmetleri Özel Sağlık Hiz. San. Tic. Ltd. Şti. Hakkında İşkolu Tespit Kararı

Karar Numarası: .2013/27

Karar Tarihi:

Resmi Gazete Tarihi: 27.05.2013

Resmi Gazete Sayısı: 28659

Özü: Şenkaya Sos. Hiz. Elektrik Bilgisayar Özel Güvenlik Hizmetleri Özel Sağlık Hiz. San. Tic. Ltd. Şti.

İŞKOLU TESPİT KARARI

Karar No. : 2013/27

İşyeri : Şenkaya Sos. Hiz. Elektrik Bilgisayar Özel Güvenlik Hizmetleri Özel Sağlık Hiz. San. Tic. Ltd. Şti.

(ICD-IMEX * (c) 1998'den beri *  Tüm Telif Hakları Saklıdır.)

Belediye Başkanlığı

Kızıltepe/MARDİN

Tespiti İsteyen : Genel-İş Sendikası

(ICD-IMEX  (c) 1998'den beri *  Yüzbinlerce Sayfa Mevzuat)

İnceleme : Şenkaya Sos. Hiz. Elektrik Bilgisayar Özel Güvenlik Hizmetleri Özel Sağlık Hiz. San. Tic. Ltd. Şti.'nde Bakanlığımızca yapılan incelemede; şirketin, Kızıltepe Belediye Başkanlığı işyerinde hizmet alımı yolu ilçenin yağmur kollektörlerinin yapım ve onarım işleri ile yol yapım ve onarım işlerinde iş makinası operatörü, şoför ve usta çalıştırılması işlerini yürüttüğü, yapılan işlerin asıl iş olan belediye hizmetlerine ait işlerden olması nedeniyle İşkolları Yönetmeliği'nin 20 sıra numaralı "Genel işler" işkolunda yer aldığı tespit edilmiştir.

Karar: Şenkaya Sos. Hiz. Elektrik Bilgisayar Özel Güvenlik Hizmetleri Özel Sağlık Hiz. San. Tic. Ltd. Şti. tarafından Kızıltepe Belediye Başkanlığı işyerinde yapılan işlerin niteliği itibariyle İşkolları Yönetmeliği'nin 20 sıra numaralı "Genel işler" işkoluna girdiğine ve yapılan bu tespitin Resmi Gazete'de yayımlanmasına 6356 sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanununun 5'inci maddesi gereğince karar verilmiştir.