Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından

B.G. Seyhan İnş. Taah. Eksp. Öz. Güv. ve Tem. Hiz. Sağ. Bil. Kon. Teks. Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Hakkında İşkolu Tespit Kararı

Karar Numarası: 2013/24

Karar Tarihi:

Resmi Gazete Tarihi: 27.05.2013

Resmi Gazete Sayısı: 28659

Özü: B.G. Seyhan İnş. Taah. Eksp. Öz. Güv. ve Tem. Hiz. Sağ. Bil. Kon. Teks. Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti.

İŞKOLU TESPİT KARARI

Karar No : 2013/24

İşyeri : B.G. Seyhan İnş. Taah. Eksp. Öz. Güv. ve Tem. Hiz. Sağ. Bil. Kon. Teks. Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti.

( (c) 1998'den beri *  Tüm Telif Hakları Mevlüt ÖZER'e aittir.)

Belediye Başkanlığı

Kızıltepe/MARDİN

Tespiti İsteyen : Genel-İş Sendikası

( (c) 1998'den beri *  Tüm Telif Hakları Mevlüt ÖZER'e aittir.)

İnceleme : B.G. Seyhan İnş. Taah. Eksp. Öz. Güv. ve Tem. Hiz. Sağ. Bil. Kon. Teks. Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti.'nde Bakanlığımızca yapılan incelemede; şirketin, Kızıltepe Belediye Başkanlığı işyerinde hizmet alımı yolu ile el işi, bilgisayar, okuma-yazma, beceri ve mesleki kursların planlanması, etüt programları, ingilizce, resim, heykelcilik, folklör, spor, saz, gitar, ritim ve keman çalışmaları ile ilgili kursların düzenlenmesi, tiyatro, halk oyunları, müzik dinletileri, film gösterileri, fotoğraf sergileri ve benzeri sosyal ve kültürel faaliyetlerin yürütüldüğü, yapılan bu işlerin asıl iş olan belediye hizmetlerine ait işlerden olması nedeniyle İşkolları Yönetmeliği'nin 20 sıra numaralı "Genel işler" işkolunda yer aldığı tespit edilmiştir.

Karar: B.G. Seyhan İnş. Taah. Eksp. Öz. Güv. ve Tem. Hiz. Sağ. Bil. Kon. Teks. Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. tarafından Kızıltepe Belediye Başkanlığı işyerinde yapılan işlerin niteliği itibariyle İşkolları Yönetmeliği'nin 20 sıra numaralı "Genel işler" işkoluna girdiğine ve yapılan bu tespitin Resmi Gazete'de yayımlanmasına 6356 sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanununun 5'inci maddesi gereğince karar verilmiştir.